Türk Milleti ile ilgili sözler

Türk Milleti ile ilgili söylenmiş sözler.

Türk Çocuğu, her işte olduğu gibi havacılıkta da, en yüksek düzeyde gökte seni bekleyen yerini az zamanda dolduracaksın. Bundan gerçek dostlarımız sevinecek, Türk ulusu mutlu olacaktır.

Türk milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir.

Okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk iktisadiyatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir.

Ülkesini yüksek istiklalini, kutsal vatanını korumasını bilen yüce Türk milleti dilini de yabancı dillerin boyunduruğundan tamamen kurtarmalıdır.

Türk ulusu dili, kültürü, tarihi, şanlı geçmişi ve saygın kimliği ile aydınlık yarınlara el ele, hep birlikte güçlü biçimde yürüyecektir.

İstiklal marşı benim değil, Türk Milleti'nin eseridir.

Atatürk bir öncüydü. 1920'den sonra Atatürk'ün Türk ulusu ile başardıkları, öbür ülkelerin, uluslarına yardımcı olmak isteyen önderleri tarafından örnek alınmıştır.

Gençlere "Türk Devleti, sizin bedence gürbüz, ruhça uyanık, karakterce üstün varlığınızda sarsılmak bilmez güvenini buluyor."

Atatürk'ün en büyük eseri, Türk ulusunun yaşama iradesine inanmış olmasıdır.

Türkler, Çanakkale'yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısında adeta kale gibi dikilmişlerdir.

Savaştan kaçmış bir millete, tarihini savaşarak kanıyla yazmış bir milletin vatandaşlığı verilmez.

Türk milleti, tarihler yapmış, tarihler yaratmış bir millettir. Onun soyu olan bizler de büyük milletimizin izinden gideceğiz.